Δεύτερη ήττα και αντίο από το κύπελλο για τον Πλατανιά

Στους «8» ολοκληρώθηκε η πορεία των «ερυθρόλευκων» στο κύπελλο Ελλάδας καθώς δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το 1-2 του πρώτου αγώνα γνωρίζοντας την ήττα με το ίδιο σκορ.

Ο Πλατανιάς διεκδίκησε την είσοδο στα ημιτελικά του κυπέλλου για ένα ημίχρονο ωστόσο μόλις δέχτηκε το γκολ από τον Ντε Μπλάζις… παρέδωσε πνεύμα και άρχισε να σκέφτεται το παιχνίδι με τον Πανιώνιο.

Τόσο ο Άγγελος Αναστασιάδης, όσο και ο Σάκης Τσιώλης παρέταξαν τις ομάδες τους με αρκετές αλλαγές δίνοντας χρόνο βασικού σε παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Παρ’ όλα αυτά, η εικόνα του Πλατανιά ήταν αρκετά καλή και απείλησε τους γηπεδούχους για 35 λεπτά περίπου ωστόσο κόντρα στην ροή του αγώνα δέχτηκε το γκολ από τον Ουσέρο. Ωστόσο, η απάντηση ήταν άμεση και 1 λεπτό αργότερα ισοφάρισε με το γκολ – πέναλτι του Μιρτσέτα. Πέναλτι που κέρδισε ο Γιακουμάκης από τον Μπαρτολίνι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τσιώλης επιστράτευσε Ράγιος, Ναβάρο με τον δεύτερο να βγάζει την σέντρα για το γκολ του Ντε Μπλάζις.