Ο Δέλλας δήλωσε ότι το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την προσπάθεια

Που έκαναν οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ στον πρώτο προημιτελικό με τον Ολυμπιακό (1-1).

Ο Τραϊανός Δέλλας δήλωσε, στη συνέντευξη Τύπου, ότι το τελικό αποτέλεσμα αδικεί την προσπάθεια που έκαναν οι ποδοσφαιριστές στον πρώτο προημιτελικό με τον Ολυμπιακό.

• Ο προπονητής της ΑΕΚ τόνισε:

Πάρα πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές για την εμφάνιση καθ’ ολη διάρκεια παιχνιδιού. Δείξαμε τι ομάδα είμαστε σε μια δύσκολη έδρα και απέναντι σ’ ένα μεγάλο αντίπαλο. Και στα 90 λεπτά η ομάδα ήταν καλύτερη, θα μπορούσε να πάρει τη νίκη ακόμη και με μεγαλύτερο σκορ.

Ο Ολυμπιακός ξέραμε ότι έχει αλλάξει πολύ, ότι είναι μια ομάδα στρωμένη που παίζει γρήγορα και πως το έργο μας θα ήταν πιο δύσκολο στο Καραϊσκάκη. Παίχτηκε το ημίχρονο, πιο δύσκολο θα είναι το δεύτερο στην έδρα μας.

Η προσοχή μας στρέφεται στο πρωτάθλημα, τα ματς του οποίου θα μας δώσουν τους βαθμούς για περισσότερα ντέρμπι του χρόνου. Ντέρμπι καλύτερα, πιο όμορφα και ο καλύτερος να κερδίζει. Είχαμε πει ότι θα κάνουμε το παιχνίδι μας και αυτό κάναμε“.