Δεν “Χ”αμογέλασε κανείς στα Χανιά!

Σε ένα πραγματικά συναρπαστικό παιχνίδι ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ήρθε ισόπαλος με τον Πλατανιά με 2-2 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 20η αγωνιστική της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το… κεφάλι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο μετά από αδράνεια της άμυνας ο Νίλι δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι και ενώ έκαναν αλλαγές κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα με τον Νίκο Βρεττό να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Μάλιστα ο ΑΟΧ/Κισσαμικός έφερε… τούμπα το παιχνίδι με τον ίδιο παίκτη να σκοράρει ένα φανταστικό γκολ στην κίνηση κάνοντας το 2-1.

Ο Πλατανιάς όμως αντέδρασε άμεσα και κατάφερε να ισοφαρίσει  χάρη σε τέρμα του πρώτου σκόρερ της κατηγορίας Μιγκέλ Μπιανκόνι. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και έτσι το Χανιώτικο ντέρμπι έληξε χωρίς νικητή.