Σημαντική νίκη για τον Καμπανιακό επί του ΠΑΟΚ Β

Ο Καμπανιακός πήρε μία σημαντική νίκη – ανάσα με 4-2 επί του ΠΑΟΚ Β, ρίχνοντας τον Αιολικό στην τελευταία θέση

Σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Καμπανιακός, αφού επικράτησε με 4-2 του ΠΑΟΚ Β εντός έδρας φτάνοντας του 19 και αφήνοντας πίσω τους Αιολικό και Κοζάνη.

Το σκορ άνοιξε στο 17’ ο Λαγωνίδης και ένα λεπτό αργότερα ο Γιουκούδης διπλασίασε τα τέρματα του Καμπανιακού. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 40′ σε 3-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν μέσα σε έξι λεπτά (48′, 54′) να φέρουν το σκορ σε 3-2 με σκόρερ τους Δαρέλα και Παντεκίδη. Τελικά στο 63′ ο Τότσκα έκανε το 4-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα, με την ομάδα της Χαλάστρας να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Καμπανιακός (Αμανατίδης): Κασαπίδης, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης (56′ Μανιός), Μπούσης, Καθάριος Ν. (82′ Tαΐρης), Έππας, Φροσύνης (82′ Μυστακίδης), Πολύζος (46′ Σαρβανίδης), Παπαστεριανός, Τότσκα (67′ Παπακωνσταντίνου)

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Τασιούρας (67′ Μανωλιούδης), Κωττάς, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (46′ Τσίκος), Σπυράκος (67′ Πανίδης), Κουαλιάτα (46′ Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (72′ Σαποβάλοφ)