Iσόπαλη η “ματσάρα” ανάμεσα στην Κ19 του Γιούχτα και των Χανίων

Ισόπαλη με το εμφατικό 4-4, έληξε η τελευταία αναμέτρηση της Κ19 του Γιούχτα απέναντι στα Χανιά.

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τον Κατσούρρι έπειτα από σπάσιμο του Ορφανουδάκη, με τους φιλοξενούμενους να διπλασιάζουν τα τέρματα τους στο 14’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουλάκη.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 55’ με πέναλτι του Έρτιλ, ενώ λίγα λεπτά μετά (60’) τα Χανιά κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε αντεπίθεση.

Στο 70’ έπειτα από κλέψιμο και σουτ έξω απ’ την περιοχή τα Χανιά μπήκαν μπροστά στο σκορ με 3-2 με το 4-2 να πραγματοποιείται στο 75’ έπειτα από αδράνεια του Γιούχτα.

Από εκεί και πέρα ο Γιούχτας ανέβασε στροφές και πάλεψε για την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά κάτι που συνέβη.

Στο 78’ ο Ντάγια σημάδεψε το δοκάρι έπειτα από σουτ χάνοντας την καλή ευκαιρία για γκολ, κάτι που μετουσιώθηκε στο 80’ έπειτα καταπληκτικό σουτ του Κατσούρρι.

Η ισοφάριση για τους «πράσινους» ήρθε στο 85’ έπειτα από σέντρα του Ντουράκη και προβολή του Κατσούρρι ο οποίος πέτυχε τρία γκολ σήμερα, αποτελώντας ξεκάθαρα τον πιο κομβικό παίκτη στο ματς.

Γιούχτας: Δροσατάκης, Μαυροζαχαράκης, Ερτίλ, Περγάντης, Ντουλάκης, Τσαλόπουλος, Ντάγια, Τσαβολάκης, Ορφανουδάκης, Κατσούρρι, Καρπαθάκης
Χανιά: Προλετάκης, Λυβιάκης, Κανιανός, Πλανάκης, Σκοπελίτης, Μαυρομάτης, Μπίτι, Τσακίρης, Λαγογιάννης, Πάλας, Βενέτης