Διπλό της Athens Kallithea στην Καλαμάτα και μόνη πρώτη στην κορυφή!

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα των play offs της Super League 2 βρίσκεται η Athens Kallithea που κέρδισε 1-0 την Καλαμάτα.

Με σκόρερ τον Ματίγια η Athens Kallithea κέρδισε 1-0 την Καλαμάτα και πλέον βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας καθώς τα Χανιά έκαναν το καθιερωμένο ρεπό τους. Στη Νίκαια, Ιωνικός και Ηλιούπολη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 – σε ένα αποτέλεσμα που δεν ήταν θετικό για καμία από τις δύο ομάδες αφού βρίσκονται πίσω από το δίδυμο της κορυφής.

Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Χαβιέρ Ματίγια στο 59ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Κυνηγόπουλος.

Στο παιχνίδι της Νίκαιας, ο Ιωνικός προηγήθηκε με γκολ του Πέτρου Γιακουμάκη στο 34ο λεπτό για να κάνει η Ηλιούπολη την μεγάλη ανατροπή με γκολ των Μπουσάι και Παντελίδη όπου μέσα σε πέντε λεπτά πήρε προβάδισμα με 1-2. Στο 84ο λεπτό ήρθε ο Ντάουντα να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Κυριακή 14 Απριλίου | 16:00

Καλαμάτα – Athens Kallithea 0-1
59′ Ματίγια

Ιωνικός – Ηλιούπολη 2-2
34′ Γιακουμάκης, 84′ Ντάουντα – 61′ Μπουσάι, 66′ Παντελίδης

Ρεπό: Χανιά