Ήττα που τον ρίχνει ξανά στην ζώνη του υποβιβασμού

Ο Γιούχτας παρότι ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 1-0 στη Ρόδο από τον Διαγόρα!

Ο Γιούχτας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, δημιούργησε φάσεις για να σκοράρει, με κυριότερη το δοκάρι του Βρεττού στο 28′, όμως δεν τα κατάφερε. Οι φιλοξενούμενοι αυτό το εκμεταλλεύτηκαν και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού άνοιξαν το σκορ, με το δυνατό σουτ του Μανιά στο 38ο λεπτό. Όπως στο πρώτο μέρος, έτσι και στο δεύτερο οι Κρητικοί είχαν την κατοχή, απείλησαν με φάσεις, όμως και πάλι δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα, με αποτέλεσμα το 1-0 να παραμένει ως το σφύριγμα της λήξης. Αυτή η ήττα, φέρνει τον Γιούχτα ξανά στην επικίνδυνη ζώνη με 17 βαθμούς, ενώ από την άλλη ο Διαγόρας έκανε ακόμη ένα μεγάλο βήμα, στην προσπάθεια του να παραμείνει στην κατηγορία.

Θυμηθείται το live:

-Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Καλό σας απόγευμα.

-ΤΕΛΟΣ! Διαγόρας-Γιούχτας 1-0.

90′ Έχουμε μπει στις καθυστέρησεις της αναμέτρησης.

85′ Απομένουν πέντε λεπτά για το 90′, με τον Γιούχτα να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης!

81′ Ο Διαγόρας σκόραρε με τον Σταματούλα , όμως το γκολ ακυρώθηκε για χέρι.

77‘ Η κεφαλιά του Κωστανάσιου, πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Λαδά.

73‘ Πρώτη αλλαγή για τον Γιούχτα, ο Κωστανάσιος μπαίνει στη θέση του Τζανή.

61′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Γιούχτα, με τον Μπουτσάκη να μην μπορεί να σκοράρει μέσα από την περιοχή!

51′ Σουτ του Λώλη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

-Ημίχρονο στη Ρόδο! Ο Διαγόρας προηγείται με το τέρμα του Μανιά από το 38′.

38′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ! Ο Μανιάς με ένα δυνατό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 των γηπεδούδων, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού!

32’ Νέα καλή στιγμή για τον Γιούχτα. Ο Νοικοκυράκης εκτέλεσε φάουλ λίγο έξω απ’ την περιοχή και με σέντρα βρήκε τον Κόλα όπου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

28′ Το σουτ του Βρεττού εξώ από την περιοχή, “τρανταζει” το δοκάρι του Λαδά!

25′ Οι δύο ομάδες πάντα στο 0-0.

24’ Αναγκαστική αλλαγή για τον Διαγόρα. Ο Adeshina τραυματίστηκε και αντικαθίσταται απ’ τον Βολάκη.

12′ Πρώτο σουτ του Μανωλάκη από πλευράς Διαγόρα, η μπάλα φεύγει άουτ.

10′ Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς καμία από τις δυο ομάδες να καταφέρνει να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στα αντίπαλα καρέ.

5′ Σε αυτά τα πρώτα λεπτά, οι Κρητικοί διατηρούν περισσότερο την κατοχή.