Video | Ανυφαντάκης: “Είναι ένα παιχνίδι στο οποίο δεν παίρνουμε αυτό που αξίζουμε”

Οι δηλώσεις του Κώστα Ανυφτανάκη, μετά την εκτός έδρας ήττα του Γιούχτα, με 1-0 κόντρα στον Διαγόρα.

Αναλυτικά τα όσα ανέφερε: “Είναι ένα παιχνίδι στο οποίο δεν παίρνουμε αυτό που αξίζουμε. Από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό ήμασταν καλύτεροι από τον Διαγόρα. Είμαστε καλύτεροι και αμυντικά αλλά και επιθετικά. Θα μπορούσαμε από το πρώτο ημίχρονο να είχαμε σκοράρει παραπάνω από ένα γκολ, καθώς δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο παίζαμε για να σπάσουμε την πολυπρόσωπη άμυνα του Διαγόρα. Έχουμε μπροστά μας πέντε τελικούς και θέλω να πω ότι έτσι όπως αγωνίζονται τα παιδιά, μας δίνουν τη δυνατότητα να έχουμε μεγάλη αισιοδοξία. Ήδη το μυαλό μας είναι στο επόμενο παιχνίδι της Κυριακής. Όλα αυτά τα παιχνίδια όπως ξαναείπα είναι πραγματικά τελικοί και πιστεύω ότι με υπομονή και πίστη στο πλάνο μας, θα πάρουμε αυτό που θέλουμε και θα συνεχίσουμε το δρόμο μας”.