Με την πλάτη στον τόιχο πλέον ο Γιούχτας

Η Παναχαϊκή “βύθισε” ακόμα περισσότερο τον Γιούχτα στην βαθμολογία, καθώς κατάφερε να τον κερδίσει στις Αρχάνες με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν κόντρα στη ροή του αγώνα, με κοντινό πλασέ του Ζέκχοφ στο 16′, όμως οι Κρητικοί βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης, με το όμορφο σουτ του Λώλη στο 32′, μετά την ασίστ του Μπουτσάκη. Η Παναχαϊκή, ευτύχησε να φύγει με ένα τεράστιο “διπλό” από την Κρήτη, καθώς στο 80′, ο Χριστόπουλος με τρομερό σουτ από τα όρια της περιοχής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πρινιωτάκη, γράφοντας έτσι το τελικό 1-2! Πλέον, μετά και από αυτή την εντός έδρας ήττα, ο Γιούχτας καλείται να “ανέβει ένα βουνό”, καθώς έμεινε στο -4 από την αποφυγή της επικίνδυνης ζώνης!

Θυμηθείται το live:

-Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το live του παιχνιδιού. Καλό σας απόγευμα!

95′ TEΛΟΣ ΤΟ ΜΑΤΣ! ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 1-2.

90′ Μπήκαμε στις καθυστερήσεις!

85′ Πέντε λεπτά για τα ενενήντα!

83‘ Διπλή αλλαγή για τον Γιούχτα! Τζανής βγαίνει ο Λιποράσε θα μπει.

80′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ! Ο Χριστόπουλος με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 της Παναχαϊκής.

78′ Το σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

70′ Παραμένει το 1-1 μέχρι στιγμής, με τον Γιούχτα πάντως να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

66′ Τριπλή αλλαγή για τον Γιούχτα. Έξω οι Μπουρσέλης, Βρεττός, Μπουτσάκης μέσα οι Δασκαλάκης, Ροβίθης, Τσίρης.

60′ Πιέζει για να βρει το γκολ που θα του δώσει το προβάδισμα ο Γιούχτας!

58′ Νέα καλή στιγμή για τον Γιούχτα, με το σουτ του Αλεξόπουλου να αποκρούει με δυσκολία ο Κολοβούρης!

51‘ Το σουτ του Ντε Ολιβέρια για την Παναχαϊκή πέρασε άουτ!

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο!

45′ Ημίχρονο στις Αρχάνες. Γιούχτας-Παναχαϊκή 1-1.

40‘ Παραμένει το 1-1 στις Αρχάνες.

32′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! Ο Λώλη με όμορφο σουτ, μετά την ασίστ του Μπουτσάκη θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

28′ ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! Πρώτα το πλασέ του Βρεττού σε τετ-α-τετ κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κολοβούρη και στη συνέχεια στο δεξί, με τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων να διώχνουν τελευταία στιγμή!

22′ Νέα καλή στιγμή για τον Γιούχτα, με την κεφαλιά του Αλεξόπουλου, μετά το κόρνερ του Μπουρσέλη να φεύγει λίγο άουτ.

20′ Πέρασε το πρώτο εικοσάλεπτο, με την Παναχαϊκή να προηγείται κόντρα στη ροή του ματς.

16′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ! Ο Ζέκχοφ πήρε το ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Πρινιωτάκη στο σουτ του Ζαμόρα και από κόντα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

6′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Γιούχτα, με το σουτ του Μπουτσάκη να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ.