Με σούπερ ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο προκρίθηκε ο Αλμυρός!

Η ομάδα του Γαζίου μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο στον εντός έδρας αγώνα με την ΠΟ Ελασσόνας, όμως μέσα σε 13΄στο δεύτερο ημίχρονο το “γύρισε” σε 3-1 και πήρε την πρόκριση για την 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανθρακικό ξανά στο Γάζι

Μία ακόμα πρόκριση πήρε ο Αλμυρός, που σνεχίζει την νικηφόρα πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας!

Η ομάδα του Γαζίου επικράτησε με ανατροπή με 3-1 της ΠΟ Ελασσόνας και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση (4η), όπου θα αντιμετωπίσει τον Πανθρακικό (κέρδισε με 3-2 εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης) ξανά στο Γάζι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3′ , όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουκούλης με κεφαλιά σκόραρε.
Από το 25΄και μετά ο Αλμυρός έχασε σωρεία ευκαιριών, όμως πήγε στα αποδυτήρια χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει.
Αξίζει να αναφέρουμε οτι σε μία ένταση του αγώνα αποβλήθηκε ο προπονητής της Ελασσόνας, Νίκος Φώλλας, που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αλμυρός “κυριάρχησε” και μέσα σε 13΄(56΄- 68΄) πέτυχε την ανατροπή σκοράροντας τρεις φορές!

Αρχικά, ισοφάρισε στο 56′ με σουτ του Γκέτσι και έφτασε την ανατροπή (2-1) στο 65΄με σκόρερ τον Μπουρσέλη (σουτ).

Το 3-1 έκανε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 69′ ο Φραγκουλάκης. Το πέναλτι κέρδισε ο Γκέτσι από τον Νταμπώση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ρεθυμνιώτης, Ραφαήλ Σταυρουλάκης, με βοηθούς τους Δσσκαλομαρκάκη και Βλαχάκη από το Ρέθυμνο