Καθοριστικός ξανά ο Γιακουμάκης για τη Φένλο

Το athleticradio.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο)

Για ακόμα μία φορά, ο Γιώργος Γιακουμάκης ήταν καθοριστικός για την Φένλο, καθώς σκόραρε το νικητήριο γκολ απέναντι στη Χέρακλες διαμορφώνοντας το τελικό 3-2 στο 88’. Αξίζει να σημειωθεί πως στο 24ο λεπτό έχασε πέναλτι, όμως «λυτρώθηκε» στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Νίκος Καρέλης (Ντεν Χάαγκ)

Ο Καρέλης αγωνίστηκε ως βασικός στην ήττα της Άντο από την Τβέντε με 4-2, ενώ αντικαταστάθηκε στο 66΄από τον Κάτιτς. Ο Καρέλης επίσης μίλησε πριν λίγες μέρες με τα καλύτερα λόγια για την πρώην ομάδα του, τον Εργοτέλη σε μία συνέντευξη που έδωσε.

Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Ξεκίνησε ως βασικός στην «λευκή» ισοπαλία του ΠΑΣ με τον Παναιτωλικό, αντικαταστάθηκε στο 74ο λεπτό, ενώ δέχθηκε και μία κίτρινη κάρτα.

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

«Έβγαλε» 90λεπτο κόντρα στον Παναιτωλικό, στο ίδιο παιχνίδι που αγωνίστηκε και ο Μανώλης Σάλιακας.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Ολυμπιακός)

Έπαιξε για 45 λεπτά στην ήττα των «ερυθρόλευκων» από την Μάντσεστερ Σίτι για το Champions League, ενώ επίσης ταξίδεψε μέχρι το Ηράκλειο, στο πλαίσιο της αποστολής του Ολυμπιακού για το παιχνίδι με τον ΟΦΗ από το οποίο έφυγε νικητής με 2-0. Ο 27χρονος μέσος έμεινε στον πάγκο και δεν αγωνίστηκε.

Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ολυμπιακός)

Έμεινε εκτός αποστολής για το παιχνίδι με τον ΟΦΗ, ενώ βρέθηκε στο Μάντσεστερ για το παιχνίδι με τη Σίτι στο «Έτιχαντ», δίχως όμως να αγωνιστεί.

Αντώνης Ντεντάκης (Βόλος)

Δεν αγωνίστηκε καθώς το παιχνίδι του Βόλου με τον Αστέρα στην Τρίπολη αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού.

Γιάννης Ιατρούδης (Φόλενταμ)

Έμεινε εκτός αποστολής στην μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Φόλενταμ επί της Ντε Γκρααφσάπ με 5-2.

Μηνάς Χαλκιαδάκης (Μποτοσάνι)

Μπήκε ως αλλαγή στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης της ομάδας του με τη Στεάουα Βουκουρεστίου, με την Μποτοσάνι να γνωρίζει την ήττα με 4-1.