Έχασε από τον… Παυλίδη ο Γιακουμάκης

Το athleticradio.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί ποδοσφαιριστές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο)

Ο Γιακουμάκης αγωνίστηκε στον ελληνικό «εμφύλιο» της Ολλανδίας, καθώς η ομάδα του Βαγγέλη Παυλίδη, Βίλεμ, νίκησε τη Φένλο στην οποία αγωνίζεται ο κρητικός φορ. Το αξιοσημείωτο είναι πως και οι δύο εξαιρετικά φορμαρισμένοι ποδοσφαιριστές σκόραραν, με τον Παυλίδη να κάνει το 1-0 και τον Γιακουμάκη να μειώνει στο τελικό 2-1 στο 34’.

Οι πρώτοι σκόρερ στην Ολλανδία:

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Ολυμπιακός)

Αγωνίστηκε σε ολόκληρη τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι «Αιωνίων» και δέχθηκε μία κίτρινη κάρτα.

Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ολυμπιακός)

Έμεινε εκτός αποστολής από το Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός, με τον Σα να ξεκινάει βασικός και τον Κρίστινσον να κάθεται στον πάγκο.

Γιάννης Ιατρούδης (Φόλενταμ)

Μπήκε αλλαγή στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης της Φόλενταμ στην έδρα της δεύτερης ομάδας του Άγιαξ, στη θέση του Μουλατιέρι. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1.

Αντώνης Ντεντάκης (Βόλος)

Έμεινε εκτός αποστολής από τη χθεσινή (23/11) συντριβή του Βόλου από τον ΟΦΗ με 4-1 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.

Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην Τούμπα στην ήττα του ΠΑΣ από τον ΠΑΟΚ με 2-1, σε ένα παιχνίδι που ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη στα τελευταία λεπτά.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Manos Saliakas (@manossaliakas)

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

Ξεκίνησε και τελείωσε επίσης ως βασικός στο παιχνίδι της ομάδας του στη Θεσσαλονίκη και την ήττα από τον ΠΑΟΚ.

Μανώλης Τζανακάκης (Παναιτωλικός)

Μπήκε ως αλλαγή στο 76ο λεπτό στην εντός έδρας ήττα του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο από τον Άρη με 1-0.

Νίκος Καρέλης (Ντεν Χάαγκ)

Αγωνίστηκε για 72 λεπτά σε μία από τις μεγαλύτερες ήττες της καριέρας του, καθώς η Ντεν Χάαγκ ηττήθηκε από τη Σπάρτα Ρότερνταμ με 6-0 εκτός έδρας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Μηνάς Χαλκιαδάκης (Μποτοσάνι)

Έπαιξε σε ολόκληρο το παιχνίδι της Μποτοσάνι με την Κραϊόβα, το οποίο έληξε ισόπαλο με 0-0.

Ηλίας Κουτσουπιάς (Βίρτους Εντέλα)

Έμεινε στον πάγκο σε ένα ακόμα παιχνίδι με ελληνικό ενδιαφέρον. Η Βίρτους Εντέλα φιλοξενήθηκε από την Άσκολι στην οποία αγωνίζονται οι Τάσος Αυλωνίτης και Χρήστος Δώνης, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς, καθώς έληξε 1-1. Ένα ενδιαφέρον στατιστικό του αγώνα είναι πως και οι τρεις Έλληνες ποδοσφαιριστές έμειναν στον πάγκο και δεν χρησιμοποιήθηκαν από τους προπονητές τους.