Σκόραρε σε ακόμα μία νίκη της Εντέλα ο Κουτσουπιάς

Το athleticradio.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί αθλητές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Ποδόσφαιρο

Ηλίας Κουτσουπιάς (Βίρτους Εντέλα)

Ο Ηλίας Κουτσουπιάς ήταν καθοριστικός για ακόμα μία φορά στη μάχη της ομάδας του για την παραμονή, καθώς σκόραρε το νικητήριο γκολ της στο παιχνίδι επί της Πίζα. Η Εντέλα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 22ο λεπτό, όμως κατάφερε να κάνει την ανατροπή ισοφαρίζοντας στο 42’ και ολοκληρώνοντας την με τον Κουτσουπιά στο 78’. Ο Έλληνας μέσος ψηφίστηκε μάλιστα και ως ο MVP της αναμέτρησης.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη FORZA ENTELLA (@entella1914)

Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο)

Μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι κυπέλλου της Φένλο με την Γκοου Εχέντ Ίγκλς και σε ολόκληρο τον αγώνα με την Τβέντε. Η Φένλο πήρε τη νίκη με 1-0 και στα δύο παιχνίδια, με τον Γιακουμάκη να μην σκοράρει.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Ολυμπιακός)

Είχε ένα «γεμάτο» παιχνίδι την Κυριακή που μας πέρασε (24/01) στο Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο. Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 1-0, με τον Μπουχαλάκη να κάνει την ασίστ στο γκολ του Μπρούμα, ενώ ο Ηρακλειώτης μέσος είχε δει νωρίτερα και μία κίτρινη κάρτα.

Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ολυμπιακός)

Έμεινε στον πάγκο στον αγώνα με τον Ατρόμητο.

Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Έμεινε εκτός αποστολής στο παιχνίδι του ΠΑΣ για το Κύπελλο με τον Ατρόμητο, ενώ αγωνίστηκε για 87 λεπτά στην εντός έδρας ήττα της ομάδας του από τον Βόλο με 1-0.

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

Ξεκίνησε και τελείωσε και τα δύο παιχνίδια που έδωσε ο ΠΑΣ την περασμένη εβδομάδα, στο ΠΑΣ – Ατρόμητος 2-2 και στο ΠΑΣ – Βόλος 0-1.

Αντώνης Ντεντάκης (Βόλος)

Έπαιξε για 66 λεπτά την περασμένη Τετάρτη στον αγώνα Κυπέλλου του Βόλου με τον ΟΦΗ, που έληξε 2-0 υπέρ της ομάδας του. Ο Ντεντάκης αγωνίστηκε και στο διπλό του Βόλου στα Γιάννενα, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 56’ στη θέση του Τέκιο.

Κώστας Προβιδάκης (Λαμία)

Μπήκε στο 78’ στη θέση του Αραμπούλι, στον αγώνα Παναιτωλικός – Λαμία 0-0 για το πρωτάθλημα Ελλάδος.

Μανώλης Τζανακάκης (Παναιτωλικός)

Έπαιξε στην ήττα του Παναιτωλικού από τον Ολυμπιακό, ενώ έμεινε στον πάγκο στην λευκή ισοπαλία με τη Λαμία.

Γιάννης Ιατρούδης (Φόλενταμ)

Η Φόλενταμ ηττήθηκε με το βαρύ 4-1 εντός έδρας από την Ντε Γκράαφσαπ, με τον Κρητικό παίκτη να μπαίνει ως αλλαγή στο 68ο λεπτό.

Νίκος Καρέλης (Ντεν Χάαγκ)

Η ομάδα του Νίκου Καρέλη έμεινε στο 0-0 με την Έμμεν εντός έδρας για την 18η αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος, με τον ίδιο να μην αγωνίζεται.

Μηνάς Χαλκιαδάκης (Μποτοσάνι)

Δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή της Μποτοσάνι στη νίκη της ομάδας με 4-0 επί της Ντιναμό Βουκουρεστίου.

Μανώλης Φαζός (Ιωνικός)

Δεν έπαιξε στην ισοπαλία του Ιωνικού με τα Τρίκαλα (1-1) για την 3η αγωνιστική της Super League 2.

Μπάσκετ

Χρήστος Σαλούστρος (Περιστέρι)

Είχε 2 πόντους σε 5:55 συμμετοχής στη Ρόδο και την ήττα από τον Κολοσσό με 80-65 για το πρωτάθλημα της Basket League.

Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός)

Έπαιξε για 5:09 κόντρα στην Χίμκι, έχοντας 7 πόντους και 1 ριμπάουντ, με τον Παναθηναϊκό να παίρνει τη νίκη με 94-78. Ο Καλαϊτζάκης έπαιξε επίσης για 5:42 στο διπλό του Παναθηναϊκού στη Λάρισα με 98-89, έχοντας και έναν πόντο στη στατιστική του.

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης (Νεβέζις)

Ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης έπαιξε και στις δύο ήττες της ομάδας του από Πανεβέζις και Ζαλγκίρις, έχοντας 11π. 6ρ. 2α. και 15π. 4ρ. 3α. αντίστοιχα.

Ιωάννα Κριμίλη (Σαν Φρανσίσκο)

Η ομάδα του Σαν Φρανσίσκο επικράτησε 67-54 του Σάντα Κλάρα. Η Ελληνίδα γκαρντ σημείωσε 17 πόντους με 5/11 τρίποντα και είχε ακόμη τέσσερα ριμπάουντ και ένα κλέψιμο σε 32′ συμμετοχής.