Ακόμα μία διάκριση για την Κριμίλη – Σκόραρε ο Κουτσουπιάς

Το athleticradio.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί αθλητές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Ηλίας Κουτσουπιάς (Βίρτους Εντέλα)

Μία πολύ καλή εβδομάδα για τον νεαρό μέσο πέρασε, καθώς την περασμένη Τετάρτη (30/12/20) σκόραρε το πρώτο του γκολ στη Serie B και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του απέναντι στη Βιτσέντζα. Ο Κουτσουπιάς αφιέρωσε το γκολ στην οικογένειά του, ενώ η ομάδα του αναγνώρισε την αξία του δημοσιεύοντας μία φωτογραφία του απο τους πανηγυρισμούς και γράφοντας στα ελληνικά “Μεγάλε Ηλία”. Ο Ηλίας Κουτσουπιάς επίσης αγωνίστηκε για 64 λεπτά στη χθεσινή νίκη της ομάδας του με 1-0 απέναντι στην Τσιταντέλα.

Ιωάννα Κριμίλη (Σαν Φρανσίσκο)

Ακόμα μία διάκριση για την Ηρακλειώτισσα γκαρντ στο κολεγιακό πρωτάθλημα των ΗΠΑ, καθώς αναδείχθηκε για δεύτερη συνεχόμενη φορά και τέταρτη συνολικά “Freshman of the Week”, δηλαδή “Πρωτοετής της εβδομάδας”, έχοντας μέσο όρο 19,4 πόντους με ποσοστό ευστοχίας 51.1% εντός πεδιάς.

Back-to-back weeks and fourth time this season!

Ioanna Krimili earns UCU WCC Freshman of the Week honors!

#USFDons

Δημοσιεύτηκε από University of San Francisco Women’s Basketball στις Δευτέρα, 4 Ιανουαρίου 2021

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Ολυμπιακός)

Μπήκε ως αλλαγή στο Κυριακάτικο ντέρμπι του Ολυμπιακού με την ΑΕΚ στο “Γ. Καραϊσκάκης” στη θέση του Βρουσάι στο 70′, με την ομάδα του να επικρατεί με 3-0.

Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο)

Αγωνίστηκε τον περασμένη Τρίτη απέναντι στην Αϊντχόφεν, εκεί όπου η ομάδα οτυ γνώρισε την ήττα με 4-1 για την 14η αγωνιστική του Ολλανδικού πρωταθλήματος.

Αντώνης Ντεντάκης (Βόλος)

Έπαιξε σε ολόκληρο το παιχνίδι του Βόλου με τον Ατρόμητο, που έληξε 1-0. Ο Αντώνης Ντεντάκης δέχθηκε και μία κίτρινη κάρτα στο 57ο λεπτό, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως θα βρεθεί στο δρόμο του ΟΦΗ στο Κύπελλο Ελλάδος, σε διπλούς αγώνες.

Κώστας Προβυδάκης (Λαμία)

Αγωνίστηκε σε ολόληρο το παιχνίδι της Λαμίας με τον Άρη, πραγματοποιόντας μία πολύ καλή εμφάνιση, την οποία συνδύασε με νίκη, καθώς η Λαμία επικράτησε με 2-0.

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

Ξεκίνησε και ολοκλήρωσε όλο το παιχνίδι του ΠΑΣ με τον Απόλλωνα Σμύρνης που έγινε στους Ζωσιμάδες για το πρωτάθλημα Ελλάδος, με την “Ελαφρά Ταξιαρχία” να φεύγει με το “διπλό” από τα Ιωάννινα με 3-1. Ο Παντελάκης δέχθηκε και μία κίτρινη κάρτα στο 41ο λεπτό.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη PAS Giannina FC (@pasgianninafc)

Μανώλης Σάλιακας (ΠΑΣ Γιάννινα)

Έμεινε εκτός αποστολής από το παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης 1-3.

Γιάννης Ιατρούδης (Φόλενταμ)

Μπήκε στη θέση του Τζέιμς στο 64ο λεπτό της ήττας της Φόλενταμ από την Μάαστριχτ με 1-0 εντός έδρας.

Μανώλης Τζανακάκης (Παναιτωλικός)

Αγωνίστηκε στο παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον ΟΦΗ, μπαίνοντας ως αλλαγή στο 78′ στη θέση του Μεντίνα. Ο Παναιτωλικός πήρε τη νίκη με 2-1, κάνοντας την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη George Manthatis (@giorgosmanth)