Έφερε γούρι το…κόκκινο στον Ρωμανό!

O Γιώργος Χαλκιαδάκης γράφει στην στήλη του «Τοπικά NEWS» για το ματς στην Ελιά μεταξύ Ρωμανού και Κόρακα.

Ο Ρωμανός κατάφερε να ξεκινήσει…ιδανικά τη κούρσα του πρωταθλήματος, κερδίζοντας το Κόρακα στην Ελιά (3-1).

Σε ένα ματς που βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ. Όμως και αυτό δείχνει χαρακτήρα…αντίδρασης. Τα δύο πρώτα γκολ τα πέτυχαν παίχτες που ήρθαν με μεταγραφή το καλοκαίρι στις ομάδες τους!

Ο Νικολακάκης (στο 4′ 0-1) για τον Κόρακα, και ο Στεφανάκης (στο 11′ το 1-1) για τους γηπεδούχους. Λόγο ίδιου χρώματος, οι γηπεδούχοι ‘επαιξαν με κόκκινες εμφανίσεις, αν κριθεί ότι έφεραν γούρι, δεν αποκλείεται να τις καθιερώσουν στην Ελιά. Και να φανταστεί κανείς πως… Κόκκινος είναι και ο κόουτς του Κόρακα!

Ο κοντός του Ρωμανού (Μάρκου), πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο, και έκανε το 3-1 στο 59′. Στην κερκίδα βρέθηκε αρκετός κόσμος, ενώ διέκρινα λίγο παραπέρα και τον φίλαθλο που πάει γήπεδο παρέα με το…ναργιλέ του!

Οι δύο πρόεδροι της Μεσσαρίτικης ομάδας, Καμάρης και Τζωρτζάκης, έζησαν με αγωνία όλο το 90λεπτο! Σ τη φωτογραφία είναι οι διαιτητές, Κουράκης, Πασσάς, Μ. Δασκαλάκης, με τους αρχηγούς, Χατζηδάκη (Κόρακας) και Τραβαγιάκη.