Τετράδα αγώνων με… Δάφνες στρωμένοι!

Από τον Γιώργο Χαλκιαδάκη στην στήλη του “Tοπικά News”.

Οι Δαφνές αύξησαν στις τέσσερις συνεχόμενες νίκες το σερί τους και δείχνουν πως βρίσκονται σε καλό δρόμο.

Στο δρόμο… Ηρακλείου-Δαφνών δηλαδή!!! Κάτι που δεν ισχύει για το Αθλόπολις, που και φέτος όπως και πέρυσι δεν έχει ξεκινήσει καλά, και έχει χαμηλή συγκομιδή βαθμών.

Όμως όποιος υποτιμήσει την ομάδα του Αθλόπολις σίγουρα θα το μετανιώσει γιατί απλούστατα έχει καλό υλικό, και είναι θέμα χρόνου να πάρει τα ‘’πάνω’’ του. Και αυτή η ομάδα αναμφίβολα έχει ‘’επηρεαστεί’’ από την αλλαγή προπονητή. Ήταν το δεύτερο παιχνίδι παρουσίας του Πρωτογεράκη στο πάγκο του Αθλόποις που ήταν και το δεύτερο επίσης σερί ματς στο Γάζι.

Και αυτό με ήττα. Οι γηπεδούχοι αγνοούν το τρίποντο από τη 2η αγωνιστική(0-1 τις Ελπίδες). Οι Δαφνές εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τα όποια λάθη τους παρουσίασε η αντίπαλη άμυνα.

Προηγήθηκαν στην εκπνοή του ημιχρόνου(45’) με το Πατεράκη. Ενώ στο 0-1 ο Ρομπάκης(50’) έχασε σούπερ φάση να ισοφαρίσει, και ήρθε πέντε λεπτά μετά ο Τζωρακολευθεράκης(55’) να κάνει το 0-2!