Το “διπλό” της Γόρτυνας μεγάλωσε το ενδιαφέρον στη κορυφή του Β2 ομίλου

Από τον Γιώργο Χαλκιαδάκη στην στήλη του “Tοπικά News”.

Νέο, ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον στη κορυφή του Β2 ομίλου, έδωσε η νίκη με 2-1 της Γόρτυνας στα Καλέσα.

Οι μεσσαρίτες μπορεί να διατηρήθηκαν στη 2η θέση, αλλά ψαλίδισαν στο πόντο τη διαφορά από το πρωτοπόρο Μαραθώνα.

Παράλληλα και ο Ραύκος νιώθει χαρούμενος, και ο Μαραθώνας αισθάνεται πλέον αφόρητη πίεση.

Οι γηπεδούχοι είχαν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκαν με το Κατσουλάκη(7’) και έχασαν ευκαιρίες για ένα με δύο γκολ ακόμα.

Η Γόρτυς μπορούσε να ισοφαρίσει στο 21’ αν το πέναλτι(για χέρι του Κ.Βολιτάκη) του Στ. Φρυσούλη δεν απέκρουε ο Αναγνωστάκης που κάνει μία καλή σεζόν φέτος γενικότερα.

Στην επανάληψη τώρα, οι μεσσαρίτες κυριάρχησαν, αφού ισοφάρισαν με τον Δαλακιάρη((48’),ανέτρεψαν το σκορ(1-2) με τον Ξαγοραράκη(57’).