Βελτίωσε το ρεκόρ πόντων του με την Εθνική ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης

Το athleticradio.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί αθλητές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Μπάσκετ

Παναγιώτης Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός)

Έπαιξε στα δύο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε η Εθνική Ελλάδος (νίκη με 97-92 κόντρα στην Σερβία στην Αθήνα και ήττα με 67-57 από τη Λετονία στη Ρίγα). Αξίζει να αναφερθεί ότι ο Παναγιώτης Καλαϊτζάκης βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ με την φανέλα της Εθνικής, αφού στο παιχνίδι με την Σερβία πέτυχε 10 πόντους.

Ποδόσφαιρο

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Κόνιασπορ)

Έπαιξε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα της Κόνιασπορ από την Φενερμπαχτσέ με 4-0.

Νίκος Καρέλης (Παναιτωλικός)

Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εκτός έδρας «λευκή» ισοπαλία του Παναιτωλικού με τον Λεβαδειακό.

Μανώλης Σάλιακας (Σανκτ Πάουλι)

Αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι της ομάδας του κόντρα στην Χάνσα Ρόστοκ, με την Σανκτ Πάουλι να παίρνει τη νίκη με 1-0 και τον ίδιο να έχει πολύ καλή απόδοση και να δέχεται μία κίτρινη κάρτα στο 90+2’.

Αντώνης Ντεντάκης (Λεβαδειακός)

Ήταν αρκετά καλός στην ισοπαλία του Λεβαδειακού με τον Παναιτωλικό με 0-0, παίζοντας σε όλο τον αγώνα.

Πέτρος Γιακουμάκης (Ολυμπιακός Λευκωσίας)

Ο Ολυμπιακός Λευκωσίας έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το εκτός έδρας παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα, με το τελικό σκορ να είναι 2-2. Ο Γιακουμάκης αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.

Κωνσταντίνος Κουλιεράκης (ΠΑΟΚ)

Έπαιξε σε όλο το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα εκτός έδρας, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να «αφήνει» δύο βαθμούς στους Ζωσιμάδες με το τελικό 0-0.