Ο εβδομαδιαίος έλεγχος των Κρητικών αθλητών

Το athletic.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί αθλητές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Ποδόσφαιρο

Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόβ)

Η Ρακόβ ηττήθηκε στα πέναλτι στον τελικό Κυπέλλου Πολωνίας από την Λέγκια, με τον Κρητικό παίκτη να χάνει πέναλτι και τους αντιπάλους να επικρατούν με 6-5.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Κόνιασπορ)

Έπαιξε για 63 λεπτά στη νίκη της Κόνιασπορ επί της Τράμπζονσπορ με 2-1.

Κωνσταντίνος Κουλιεράκης (ΠΑΟΚ)

Έπαιξε σε όλο το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Άρη, με την ομάδα του να επικρατεί με 3-2 στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

Νίκος Καρέλης (Παναιτωλικός)

Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία του Παναιτωλικού με 2-2 με τον Λεβαδειακό.

Μανώλης Σάλιακας (Σανκτ Πάουλι)

Ήταν για ακόμα μία φορά πολύ καλός στην εντός έδρας νίκη της Σανκτ Πάουλι κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελντ με 2-1.

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

Συμμετείχε σε όλο τον αγώνα στο «διπλό» του ΠΑΣ Γιάννινα επί του Ιωνικού με 1-0.

Μανώλης Φαζός (Προοδευτική)

Έπαιξε για 31 λεπτά στην ήττα της ομάδας του από τον Ολυμπιακό Β’ με 1-0, όμως τραυματίστηκε και έγινε αλλαγή.

Μιχάλης Μαρινάκης (ΠΑΟ Ρουφ)

Μπήκε αλλαγή στο 64’ του αγώνα με τα Χανιά, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 3-0.

Βεατρίκη Σαρρή (Μπράιτον)

Έπαιξε για 79’ λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία της Μπράιτον με την Τότεναμ με 2-2.