Πρώτο ντέρμπι «Αιωνίων» για Τζολάκη – Πρωταθλητής Πολωνίας ο Παπανικολάου

Το athletic.gr σας παρουσιάζει τι έκαναν οι Κρητικοί αθλητές που αγωνίζονται εκτός νησιού.

Ποδόσφαιρο

Γιάννης Παπανικολάου (Ρακόβ)

Κατέκτησε το πρώτο πρωτάθλημα της καριέρας του με τη φανέλα της Ρακόβ, μετά την ήττα από την Κορόνα, αλλά και τη νίκη της Πογκόν επί της Λέγκια.

Κωνσταντίνος Τζολάκης (Ολυμπιακός)

Έπαιξε στο πρώτο ντέρμπι «Αιωνίων» της καριέρας του, στη νίκη του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού με 1-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης», που ουσιαστικά έδωσε το πρωτάθλημα στην ΑΕΚ.

Αντώνης Ντεντάκης (Λεβαδειακός)

Μπήκε ως αλλαγή στις καθυστερήσεις του αγώνα του Λεβαδειακού με την Λαμία, λίγο πριν η ομάδα του δεχθεί το γκολ του Τόσιτς που διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και έστειλε στην Super League 2 τους Βοιωτούς.

Μανώλης Σάλιακας (Σανκτ Πάουλι)

Σημείωσε μία ακόμα καλή εμφάνιση στο «διπλό» της Σαντκ Πάουλι επί της Ντάρμσταντ με 3-0.

Ανδρέας Μπουχαλάκης (Κόνιασπορ)

Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία της Κόνιασπορ με την Καϊσερισπορ με 2-2.

Γιώργος Γιακουμάκης (Ατλάντα)

Παραμένει τραυματίας και δεν αγωνίστηκε στο παιχνίδι της ομάδας του με την Ίντερ Μαϊάμι.

Νίκος Καρέλης (Παναιτωλικός)

Ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 2-0 στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο, με τον Καρέλη να αγωνίζεται για 16 λεπτά.

Επαμεινώνδας Παντελάκης (ΠΑΣ Γιάννινα)

Είχε πολύ καλή απόδοση στο ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 1-0, στα 89 λεπτά όπου αγωνίστηκε.

Μανώλης Περδίκης (Βέροια)

Η Βέροια πήρε τη νίκη με 1-0 στην έδρα του Μακεδονικού, με τον Περδίκη να αγωνίζεται για όλο το ματς.

Βαλάντης Κοζορώνης (Αναγέννηση Καρδίτσας)

Αγωνίστηκε σε ολόκληρη την ισόπαλη αναμέτρηση της Αναγέννησης με τον Ηρακλή που έληξε 1-1.

Μιχάλης Μαρινάκης (ΠΑΟ Ρουφ)

Αγωνίστηκε για 83 λεπτά στο «διπλό» του ΠΑΟ Ρουφ επί της Επισκοπής στο Ρέθυμνο με 3-2.